تبلیغات
اخبار روز دنیا - معاون امنیتی وزیر كشور: منافقین به منطقه اقلیم كردستان منتقل نشده‌اند

معاون امنیتی وزیر كشور: منافقین به منطقه اقلیم كردستان منتقل نشده‌اند

نویسنده :م ح
تاریخ:دوشنبه 8 شهریور 1389-03:07 ب.ظ

معاون امنیتی انتظامی وزیر كشور ضمن تشریح اقدامات مورد توجه از سوی این معاونت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی‌ عبداللهی ظهر امروز در یك نشست خبری ضمن این‌كه مقوله امنیت را یكی از الزامات و ضروریات زندگی بشری خواند، گفت: امروز قوی‌ترین ساختارهای موجود در نظام‌های دنیا ساختارهای امنیتی است به همین علت تمام فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی در بستر یك امنیت مطلوب می‌تواند شكل بگیرد و فعال شود.
وی حفظ جان، مال و ناموس را در تعریف امنیت عمومی، امنیت دستاوردها و ارزش‌های حاكم بر جامعه را در تعریف امنیت اجتماعی و تمامیت ارضی و تامین امنیت كل كشور را در تعریف امنیت ملی مورد توجه قرار داد و این سوال را طرح كرد كه باید دید شرایط امنیتی ما در جمهوری اسلامی در حال حاضر چگونه است؟ 

عبداللهی خاطرنشان كرد:‌ هم اكنون كشورهای همسایه ما همچون افغانستان، پاكستان و عراق به شدت دچار ناامنی هستند و از طرف دیگر می‌توان گفت بخش عمده‌ای از عواملی كه موجب ناامنی در كشور ما می‌شود وارداتی است، چنانچه ما در بحث مواد مخدر شاهد هستیم كه افغانستان كشور همسایه ما به عنوان بزرگترین تولید كننده مواد مخدر در دنیا مورد توجه است و در این بین مسیری كه برای قاچاقچیان مقرون به صرفه است مسیر ایران است كه این مساله در داخل كشور آثار زیانبار و تبعات منفی در مقوله امنیت دارد. 

معاون امنیتی انتظامی وزیر كشور افزود: از طرف دیگر در مرزهای غربی ما بحث ورود سلاح قاچاق و مشروبات الكلی در موضوع ناامنی آثار زیانباری دارند. اما با نگاهی به تمام این شرایط شاهد هستیم كه كشورمان در میان این همه ناامنی از جهت شاخص‌ها و آمارها جزء كشورهای امن دنیا است كه این خود نشان می‌دهد توجه به مقوله‌ امنیت در ایران به صورت جدی دنبال می‌شود. 

وی با تاكید بر این‌كه دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی به بحث امنیت به طور شبانه روز می‌پردازند، گفت: در این بین شورای امنیت ملی و شورای امنیت كشور به صورت مرتب جلساتی را برگزار می‌كنند و تمامی دستگاه‌های امنیتی انتظامی، بسیج و نیروهای مسلح عضو شورای امنیت كشور است. 

عبداللهی در این راستا پیش بینی، پیشگیری و بعد از آن برخورد را اساس كار عنوان و اظهار كرد: اگر ما بتوانیم مسائل امنیتی را پیش بینی و بعد پیشگیری كنیم هزینه كمتری خواهیم پرداخت. این در حالیست كه به بحمدالله در بسیاری از مسایل امنیتی و ضد امنیتی پیش بینی‌های خوب و پیشگیری‌های جدی صورت گرفته و ما آسیب كمتری دیده‌ایم. 

وی تامین امنیت داخلی را یكی از مولفه‌های وجود اقتدار در هر كشوری دانست و اظهار كرد: در این بین دشمن درصدد است تا عوامل ناامنی را به كشور گسیل كند و در داخل جریان‌هایی را شكل دهد تا طی آن احساس ناامنی در كشور بالا برود و ما در حال رصد میزان احساس ناامنی در كشور هستیم. 

عبداللهی با تاكید بر این‌كه احساس ناامنی با آمار و ارقام بالا و پایین نمی‌رود و شرایط مختلفی از جمله شرایط روحی جامعه در این موضوع دخیل هستند، افزود: امروز احساس امنیت در كشور ما بالا و قابل قبول است. 

معاون امنیتی انتظامی وزیر كشور گفت: اگر چه شاید در كشور افزایش جرم داشته‌ایم اما باید گفت كه افزایش كشف جرم ما نسبت به افزایش جرم ما بالاتر بوده است. 

وی همچنین فعالیت‌های شورای تامین استان و شهرستان‌ها را در كشور مورد توجه قرار داد و گفت: این شوراها مسایل امنیتی را رصد می‌كنند همچنین در بخش‌هایی كه بالای یكصد هزار نفر جمعیت داریم جلسات شورای تامین برگزار خواهد شد، همچنین این شوراها اختیارات خوبی دارند و مصوباتشان لازم‌الاجرا است و به همین دلیل نقش موثری را در مقوله امنیت ایفا می‌كنند. 

در ادامه این نشست خبری، خبرنگاری با مورد توجه قرار دادن حوادث رخ داده در پاكستان درباره صحت خبری مبنی بر تجمع برخی از سیل زدگان پاكستانی پشت مرزهای كشورمان برای ورود به ایران پرسید كه عبداللهی اظهار كرد: یكی از نگرانی‌ها در هر كشوری در بحث مقوله‌ امنیت داخلی مساله مهاجرت است ولی ما تقریبا از 4- 5 ماه پیش این مساله را مورد توجه قرار داده‌ایم و با توجه به شرایط كشورهای همسایه اقدامات لازم برای مقابله با چنین جریانی را ایجاد كرده‌ایم. 

وی تاكید كرد: اگرچه برخی جراید چنین خبری را منعكس كرده‌اند اما چنین خبری تا 10 صبح امروز كه من پیگیر آن بودم صحت ندارد و من این موضوع را تكذیب می‌كنم. 

معاون امنیتی انتظامی وزیر كشور تاكید كرد: سیل رخ داده در پاكستان با مرزهای ما فاصله دارد و كمك‌های جمهوری اسلامی به نحوی به پاكستان می‌رسد كه طی آن مردم این كشور در محل خودشان زیست موقتی داشته باشند به هر ترتیب با توجه به شناختی كه از پاكستان داریم چنین اتفاقی نمی‌افتد. 

عبداللهی گفت: پیش بینی‌های لازم انجام شده و با مرزبانان پاكستان جلسات مشترك داشتیم ضمن این‌كه تقویت مرزهای خودمان و راه‌اندازی گشت‌های هوایی در برخی نقاط مرزی را مد نظر قرار دادیم. 

خبرنگاری پرسید: شما پیش از این گفته بودید كه در بحث ناهنجاری‌های امنیتی باید به دنبال علت‌ها گشت در حالی كه ما به دنبال معلول‌ها بوده‌ایم، همچنین لازم است تا این ناهنجاری‌ها ریشه یابی شود آیا شما درباره‌ اتفاقات تروریستی در مرزهای مختلف نیز، معتقد به چنین بحثی هستید؟ كه عبداللهی در پاسخ به این سوال گفت: برخی اوقات ممكن است در مباحث مربوط به امنیت داخلی مسایلی اتفاق افتد كه به موضوع امنیتی تبدیل شود ما در مراحل اولیه باید موضوع را شناسایی كنیم و سپس اقدامات لازم را برای پیشگیری انجام دهیم، در همین راستا، در بیرون مرزها به همین شكل عمل كرده چنانچه می‌بینیم، تقویت دیپلماسی وزارت خارجه نسبت به گذشته بیشتر شده است. 

وی با بیان این‌كه در این بین باید از كشورهایی كه عوامل ناامنی از آنها می‌آید كمك گرفت، خاطرنشان كرد: از سوی دیگر لازم است ابزار و امكانات مناسب برای جرایم و عوامل ناامنی ایجاد شود و به اعتقاد من ما در این راستا پیشرفت‌های خوبی داشتیم و در مرزهای ما بسیار كار شده تا بتوانیم جلوی ناامنی را بگیریم. چنانچه در بحث مواد مخدر و قاچاق انسان توفیقات خوبی به دست آورده‌ایم و دولت نیز به بحث انسداد مرزها حدود 400 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است. 

وی در پاسخ به سوال دیگر همان خبرنگار مبنی بر این‌كه آیا تاخیر برگزاری نشست سه جانبه ایران، افغانستان و پاكستان علت خاصی داشته است، اظهار كرد: این نشست قرار بود در پاكستان برگزار شود اما پاكستان آمادگی برگزاری این نشست را نداشت و الا عدم برگزاری این نشست دلیل خاصی ندارد و در آینده این نشست حتما برگزار خواهد شد. 

خبرنگاری پرسید: در برخی سایت‌ها اخباری آمده مبنی بر این‌كه همسر ریگی وارد كشور شده و در شرق به ترغیب زنان این منطقه برای اعمال تروریستی می‌پردازد آیا این خبر صحت دارد؟ كه عبداللهی پاسخ داد، در این باره اخبار موثقی از سوی دستگاه‌های مسوول بیان نشده است و ما نیز این خبر را در سایت‌ها دیده‌ایم. 

وی تاكید كرد: اخیرا برخی سایت‌ها خبرسازی می‌كنند كه باید گفت خبرسازی درخصوص مسائل امنیتی مناسب و به صلاح نیست و سایت‌ها نباید وارد این مقوله شوند مگر این‌كه اخبار را از منابع موثق منتشر كنند، این خبر حداقل هم اكنون صحت ندارد. 

عبداللهی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌كه آیا گروه ریگی در منطقه تحركات جدیدی داشته است؟ گفت: بالاخره این گروه فعال و از جانب دشمنان مورد حمایت واقع شده است، بنابراین می‌توان گفت كه ابزار اطلاعات و امكانات این گروه از یك منبع و سرویس اطلاعاتی وسیع حمایت می‌شود اما من می‌خواهم بگویم اشراف اطلاعاتی ما به نحوی است كه این گروه نتوانسته بعد از قضیه زاهدان اقدام عملیاتی دیگری داشته باشد. 

خبرنگار دیگری در ادامه پرسید: آیا این درست است كه برخی از فرق مذهبی در اطراف تهران فعالیت‌هایی آغاز كردند و به جذب نیرو می‌پردازند كه عبداللهی پاسخ داد: هرازچندگاهی اخباری از فرقه‌های نوظهور می‌رسد اما هم اكنون خبری گسترده‌ از گذشته وجود ندارد. 

در همین راستا دیروز كمیسیون فرق برگزار شد و در آن مطرح شد كه در این باره مساله‌ای بیشتر از گذشته وجود ندارد. البته دست‌هایی در كار است كه این فرقه‌ها به فعالیت‌هایی بپردازند و از عواطف جوانان ما سوء استفاده كنند. بنابراین در این زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی امر مهمی به نظر می‌رسد. 

خبرنگار دیگری پرسید: آیا این درست است كه هم اكنون منافقین كه در عراق هستند قرار است به منطقه اقلیم كردستان منتل شوند كه عبداللهی در پاسخ به این سوال گفت: این‌كه در منطقه اقلیم كردستان منافقین استقرار داشته باشند اتفاق نیفتاده است البته اخبارش را جسته و گریخته داریم ولی من بعید می‌دانم مسوولان اقلیم كردستان عراق با توجه به روابط نزدیكی كه با ما دارند اجازه دهند چنین اتفاقی بیافتد.


نوع مطلب : اخبار 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo